Rozpoczynamy serię warsztatów skierowanych do najmłodszych mieszkańców Krakowa. “Mali mistrzowie – tramwajem do Mistrzejowic” to bezpłatne zajęcia edukacyjne, które odbędą się w placówkach edukacyjnych, a już wkrótce także w naszym pawilonie informacyjnym. Z tegoroczną edycją startujemy na przełomie listopada i grudnia. 

W Gülermak uwielbiamy pracować z dziećmi. W Krakowie zorganizowaliśmy już 38 warsztatów, w których wzięło udział blisko 650 dzieci. 

Podczas warsztatów młodzi inżynierowie, poprzez zabawę, zdobywać będą wiedzę na temat technologii budowy tramwaju, różnych rodzajów transportu publicznego. Poznają także zasady bezpieczeństwa na budowie i w komunikacji miejskiej. Zajęcia zostaną urozmaicone o zadania plastyczne i ruchowe, ćwiczenia w grupach, a także o prezentacje multimedialne. 

O czym będą miały okazję nauczyć się o: 

  • Zasadach bezpieczeństwa na budowie; 
  • Środkach ochrony osobistej, takich jak kask, obuwie, kurtka, kamizelka, słuchawki wyciszające, okulary ochronne; 
  • Pracy osób budujących tramwaj – kim jest architekt, geodeta, konstruktor, inżynier budowy, inżynier środowiska, inspektor BHP, majster, operator maszyn oraz dlaczego osoby, inne niż pracownicy, nie mogą wchodzić na teren budowy;  
  • Torach, szynach oraz maszynach budowlanych – jak wygląda koparka, głębiarka ścian szczelinowych, dźwig, betoniarka, wywrotka, spychacz. 

Przyjmujemy zapisy na zajęcia. Grupy mogą zgłaszać się, przesyłając zgłoszenie na adres e-mail: malimistrzowie@gulermak.pl. Warsztaty odbędą się w placówce edukacyjnej zgłaszającej się grupy.