Szósty miesiąc prac przy budowie linii tramwajowej do Mistrzejowic już za nami.  W grudniu kontynuowaliśmy budowę stacji „Rondo Polsad” oraz nowego kanału Sudołu Dominikańskiego. Czym jeszcze się zajmowaliśmy? 

W grudniu, wyjątkowo ze względu na okres świąteczny, odbyła się tylko jedna Rada Budowy z udziałem strony społecznej. Na spotkaniu mieszkańcy mogli zapoznać się ze zmianą w projekcie ul. Lublańskiej i porozmawiać z przedstawicielami Partnera Prywatnego i Podmiotów Samorządowych o interesujących ich kwestiach.  

11 grudnia otworzyliśmy Punkt Informacyjny, gdzie krakowianie mogą uzyskać informacje dotyczące m.in. technologii budowy, postępu prac czy organizacji ruchu. Znajduje się on w okolicy skrzyżowania ulic Dobrego Pasterza oraz Strzelców i jest czynny w dni powszednie od godziny 8:00 do 16:00. Zapraszamy! Więcej

12 grudnia spotkaliśmy się z przedstawicielami Miasta Kraków, aby przedstawić aktualne postępy naszych prac. Rozmawialiśmy o różnych aspektach projektu, w szczególności o przebudowie wielokilometrowej infrastruktury podziemnej. 

Przez cały miesiąc nasze prace koncentrowały się na budowie tunelu, którym będzie poprowadzona trasa tramwaju do Mistrzejowic, szczególnie na budowie stacji „Rondo Polsad” oraz nowego kanału Sudołu Dominikańskiego. 

Rozpoczęliśmy również prace na rondzie Młyńskim, obejmujące budowę:  

  • wykonanie wykopów wstępnych oraz platform roboczych dla budowy ścian szczelinowych stacji “Rondo Młyńskie” oraz komory rozjazdowej kolejnego etapu KST,  
  • platform roboczych dla budowy wyjść ze stacji  
  • przekładki sieci uzbrojenia terenu kolidujących z budową konstrukcji tunelowej 

Co czeka nas w styczniu?  

Od 11 stycznia wprowadzone zostaną pewne modyfikacje w obowiązującej czasowej organizacji ruchu. Zmiany te obejmować będą fragment ul. Lublańskiej oraz al. Bora-Komorowskiego. Więcej

W styczniu nasza głębiarka, znana jako “Lucjan”, będzie kontynuować prace związane z głębieniem ścian szczelinowych pod stację “Rondo Polsad”. Będziemy również prowadzić prace związane z budową platform roboczych dla stacji “Rondo Młyńskie” oraz budową nowego kanału Sudołu Dominikańskiego. 

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, kontynuowana będzie przebudowa licznych sieci podziemnych.