To już ósmy miesiąc prac przy budowie linii tramwajowej do Mistrzejowic. Jakie są dotychczasowe postępy i co nas czeka w marcu? Opowiadamy. 

W związku z postępującą budową tunelu, 24 lutego została wprowadzona czasowa organizacja ruchu (COR etap 2.3). Pojawiły się zamknięcia i zwężenia jezdni. Na ul. Lublańskiej ruch pomiędzy rondem Polsad i rondem Barei obywa się wyłącznie po zachodniej jezdni, na której wyznaczono po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Dodatkowo, pojawiło się tymczasowe skrzyżowanie z ul. Lublańską na wysokość wyjazdu z ul. Promienistych, gdzie zostaje przekierowany ruch pojazdów od i do al. Bora-Komorowskiego. Więcej 

Przez cały miesiąc trwały intensywne prace związane z przebudową Sudołu Dominikańskiego. Do końca miesiąca zamontowaliśmy 87 elementów prefabrykowanych, które dają łączną długość aż 174m nowego kanału. Więcej 

W tym miesiącu odbyły się trzy sesje Rady Budowy (1, 15 oraz 29 stycznia), w której uczestniczyli przedstawiciele Partnera Prywatnego oraz Podmiotów Samorządowych, w tym Rady Dzielnic III Prądnik Czerwony i XV Mistrzejowice, oraz zainteresowani mieszkańcy.    

Pod koniec lutego odbyło się spotkanie z mieszkańcami dotyczące nasadzeń w rejonie ul. Lublańskiej. Wraz z przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie omówiliśmy szczegóły w zakresie gatunków drzew i krzewów, ich ekspozycji oraz optymalizacji układu, który odpowiada na potrzeby mieszkańców. 

Co w marcu?  

W połowie miesiąca planowane jest wdrożenie czasowej organizacji ruchu etap 2.4. Zmiany będą dotyczyły ulicy Młyńskiej i przesunięcia obecnej przełączki w kierunku północnym. Dodatkowo wyłączone będzie skrzyżowanie ul. Miechowity z ul. Młyńską, a dojazd będzie się odbywał objazdem przez ul. Stanisława ze Skalbmierza. 

Zaczynamy przygotowania i niwelację terenu pod wykonanie prac żelbetowych na stacji „Rondo Polsad” oraz będziemy spawać głowice baret, czyli docelowych słupów podtrzymujących strop stacji. W marcu rozpoczynamy również głębienie ścian szczelinowych na stacji „Rondo Młyńskie” i komorze rozjazdowej KST. Będzie to rozpoczęcie robót konstrukcyjnych na tym etapie prac tunelowych. Ponadto, prace będą również obejmowały budowę platform na rondzie Młyńskim, pod estakadą w ciągu ul. Bora Komorowskiego oraz wykop pod ich budowę na ul. Lublańskiej. 

Będziemy kontynuować prace związane z Sudołem Dominikańskim, które obejmują między innymi dalszy montaż elementów prefabrykowanych i korytowanie zachodniego odcinka ul. Młyńskiej.  

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, kontynuowana będzie przebudowa licznych sieci podziemnych. 

Poniżej prezentujemy film dokumentujący ósmy miesiąc prac: