Kto projektuje linię tramwajową? Jak powstaje tunel? Czego nie wolno robić na placu budowy? Odpowiedzi na te i inne pytania najmłodszych dotyczące budowy linii tramwajowej dostarczą warsztaty „Mali Mistrzowie – Tramwajem do Mistrzejowic”.

Bezpłatne zajęcia organizowane są w przedszkolach i młodszych klasach szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie dzielnic Mistrzejowice, Prądnik Czerwony i Czyżyny. Pierwsze z nich odbędą się 27. maja, zgodnie z zasadami zachowania reżimu sanitarnego.

Warsztaty organizowane są w ramach działań informacyjno – promocyjnych projektu budowy nowej linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (KST IV). Poprzez zabawę i atrakcyjny przekaz pobudzają wyobraźnię oraz zwiększają świadomość społeczną dzieci uczęszczających do placówek edukacyjnych w rejonie planowanej inwestycji.

W tym roku szkolnym warsztaty odbędą się w placówkach, które jako pierwsze zgłosiły chęć udziału w odpowiedzi na zaproszenie organizatora. W planach jest kontynuacja programu w okresie wakacyjnym oraz w roku szkolnym 2021/22. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym malimistrzowie@gulermak.pl.